Místní knihovna Litobratřice

Místní knihovna v Litobratřicích byla v rámci celkové rekonstrukce přesunuta do větších historických prostor bývalé školy z roku 1884 a sídlí nyní v 1. patře budovy Kulturního a společenského centra Litobratřice.
S podporou dotace JMK byla knihovna vybavena novým nábytkem, který byl vyroben na míru. K aktivitám pořádaným knihovnou je možné v budově bývalé školy využít také učebnu, konferenční místnost a tělocvičnu. Prostory nové knihovny jsou moderně vybavené, nechybí zde dětský koutek včetně přebalovacího zařízení, kreativní koutek a odpočinková zóna.
Přesunem a rekonstrukcí prostor získala knihovna možnost pro pořádání kulturních akcí. Knihovna se po rekonstrukci stala důležitým centrem obce, ve kterém se setkávají dospělí i dětští čtenáři nejen během kulturních akcí. Pozitivní vliv rekonstrukce lze spatřit i na zvyšujícím se počtu registrovaných čtenářů.  

Zajímavost: V rámci aktivit pořádaných knihovnou jsou k dispozici i učebna, konferenční místnost a tělocvična. 

Název

Místní knihovna Litobratřice

Obec

Litobratřice

Počet obyvatel

499

Okres

Znojmo

Rok realizace

2017

Architektka

Ing. arch. Marta Šedá

Ocenění

Ocenění za zdařilou rekonstrukci knihovny udělené Městskou knihovnou Znojmo na poradě neprofesionálních knihoven a jejich zřizovatelů
Komunitní knihovna Jihomoravského kraje 2020  

Umístění knihovny

Rozšiřte si obzory

SLIJKERMAN, Diederick a Ton van VLIMMEREN, ed. Living libraries: the house of the community around the world. Utrecht: Bibliotheek Utrecht, [2021]. ISBN 978-94-64026-75-7. 

ŠIMKOVIČ, Vladimír. Knižnice: plánovanie, typológia, budova. V Bratislave: Slovenská technická univerzita, 2013. Edícia vysokoškolských učebníc. ISBN 978-80-227-3929-0. 

VANDUINKERKEN, Wyoma, Wendi Arant KASPAR a Paula SULLENGER. Library storage facilities: from planning to construction to operation. Cambridge, MA: Chandos Publishing, an imprint of Elsevier 

© Copyright 2022 Moravská zemská knihovna v Brně

Build a website - Details here