Obecní knihovna Vrbice

V roce 2013 byla v rámci dotace Program rozvoje venkova Jihomoravského kraje zastřešená budova Mateřské školy Vrbice. V podkrovních prostorách budovy vzniklo Centrum volného času – byla zde zřízena knihovna, dětský koutek, keramická dílna, hudební koutek, kuchyňka a sociální zařízení.
Knihovna byla v rámci dotace JMK vybavena novým knihovním nábytkem a technikou, včetně plátna a projektoru, počítačů a multifunkční tiskárny. Knihovně vévodí nápaditá tapeta nacházející se za výpůjčním pultem. Celková výmalba knihovny a samolepky na zemi jsou hravé, zaměřené obzvlášť na dětské čtenáře. Dětský koutek je vybaven sedacími vaky, přebalovacím pultem a kobercem.
Rekonstrukce prostor v podkroví Mateřské školy Vrbice poskytlo knihovně dostatek potřebného místa nejen pro chod knihovny samotné, ale také pro pořádání různých kulturních akcí. Vzniklo zde komunitní centrum obce. 

Zajímavost: V podkrovních prostorách nově vzniklého Centra volného času Vrbice se vedle knihovny nachází také keramická dílna, hudební zkušebna a dětský koutek.  

Název

Obecní knihovna Vrbice

Obec

Vrbice

Počet obyvatel

1 063

Okres

Břeclav

Rok realizace

2016, 2019

Interiéry

knihovnice ve spolupráci s truhlářem

Ocenění

Nejlepší obecní knihovna Jihomoravského kraje 2015

Umístění knihovny

Rozšiřte si obzory

Designové myšlení pro knihovny: příručka pro knihovny zaměřené na uživatele [online]. Brno: IDEO, 2016 [cit. 2019-08-28]. ISBN 978–80–88123–11–8.

Model programme for public libraries [online]. [cit. 2019-08-30].

© Copyright 2022 Moravská zemská knihovna v Brně

Built with Mobirise css site theme